Czym charakteryzuje się włoska biżuteria srebrna?

Biżuteria wytwarzana przez włoskich złotników uznawana jest za jedną z najlepszych na świcie. Jej wyjątkowy charakter sprawia, że cieszy się uznaniem osób lubiących ekskluzywne, wytworne wyroby biżuteryjne, jak i tych, którzy cenią klasyczne, proste formy. Włoska biżuteria srebrna i złota zdobyła ogromną popularność zarówno ze względu na niebanalny design, jak i wysoką jakość materiałów oraz precyzję wykonania.

Biżuteria złota czy srebrna?

Biżuteria złota od zawsze uznawana jest za bardziej wartościową, cenniejszą, przy czym nie chodzi tu jedynie o cenę produktu. To prawda, że złoto jest znacznie droższe od srebra, trudniej dostępne. Ale obok wartości materialnej, wiele mówi się na temat symbolicznego znaczenia tego kruszcu. Złoto jest symbolem bogactwa, ale i doskonałości, godności, chwały, niektóre źródła podają, że nawet miłości. Z tego powodu pierścionek zaręczynowy i obrączki ślubne niemal zawsze wykonywane są ze złota, choć współcześnie zdarza się, że jest to złoto w białym odcieniu.

Jeśli jednak mówimy o biżuterii noszonej na co dzień, nie ma większego znaczenia, czy sięgamy po produkty ze złota, czy srebra. Każda biżuteria, jeśli zostanie odpowiednio dobrana, może podkreślić charakter stylizacji, wydobyć urodę, a nawet zatuszować mankamenty sylwetki.

Włoska biżuteria srebrna – dla kogo?

Każdy może nosić to, co mu się podoba i w czym czuje się dobrze, niemniej czasem warto zasugerować się opiniami osób postronnych, które powiedzą, czy dana rzecz pasuje do naszej figury i urody. Akurat biżuteria jest takim dodatkiem, który powinien być dobrany do typu urody i stylu ubioru. Przykładowo biżuteria srebrna najlepiej sprawdzi się w przypadku osób o chłodnym typie urody. Jasna cera, niebieskie lub szare oczy, włosy w popielatym odcieniu, bądź przeciwnie – bardzo ciemne, doskonale prezentują się w zestawieniu ze srebrnym kolorem. Jeśli dodatkowo biżuteria zdobiona jest kamieniami w chłodnych odcieniach, podkreśla kolor tęczówki i rozświetla cerę.

Włoski szyk, a biżuteria ze srebra

Terminu włoski szyk używa się na określenie stylu ubioru, charakterystycznego dla mieszkańców większych włoskich miast. Włosi słyną z zamiłowania do mody i dobrego gustu. Kobiety ubierają się jednocześnie elegancko i kobieco, noszą ubrania ładne i wygodne, nie stronią od modnych dodatków, choć chętnie sięgają po ozdoby wykonane w stylu klasycznym. Biżuterię traktują jako obowiązkowy dodatek, który dopełnia całości starannie przygotowanej stylizacji. Może to być zarówno biżuteria złota, jak i srebrna. Włoska biżuteria srebrna doskonale wpisuje się w definicję włoskiego szyku. Jest efektowana, ale nie przesadzona. Zapewnia modny, ale nieprzerysowany wygląd.

Włoska biżuteria srebrna – cechy charakterystyczne

Pochodząca ze słonecznej Italii biżuteria srebrna wykonywana jest z najwyższej jakości materiałów, zarówno jeśli chodzi o stopy srebra, kamienie szlachetne, jak i dodatki w postaci materiałów sztucznych czy rzemyków. Mistrzowie złotnictwa dokładają wszelkich starań, by prezentowała się niezwykle, dlatego dopracowują ją w najmniejszych szczegółach. Biżuteria te jest niezwykle różnorodna, dlatego mogą ją nosić osoby o różnym guście i w każdym wieku.

Najnowsze na naszym blogu

Inne wpisy w tej kategorii