Do czego nosić bransoletki modułowe?

Biżuteria pozwala na dopełnienie stylizacji i nadanie jej odpowiedniego charakteru, niezależnie czy mówimy o stylizacji codziennej, typowo biurowej, czy wieczorowej. Dobrze dobrana biżuteria uzupełnia modny wygląd i podkreśla urodę, dlatego kupując biżuterię, należy zwrócić uwagę na jej wielkość, zdobnictwo czy kolorystykę. Ale czy jest taki rodzaj biżuterii, który pasuje każdemu, niezależnie od wieku, typu urody, stylu ubioru czy zajmowanego stanowiska?

Bransoletki modułowe – biżuteria dla każdego

Wiele kobiet marzy o bogatej kolekcji biżuterii, choć jednocześnie nie chce wydawać na błyskotki wysokich sum, zwłaszcza jeśli mówimy o biżuterii odpowiedniej tylko na niektóre okazje. Wydaje się, że lepiej przeznaczyć te środki na zakup uniwersalnej biżuterii, która będzie pasowała do każdej stylizacji. Za uniwersalną uznaje się przede wszystkim biżuterię w klasycznym stylu, niezbyt okazałą, prostą w formie. Mianem uniwersalnej określa się tez biżuterię modułową, czyli taką, której wygląd można dowolnie modyfikować, tworząc w ten sposób kompozycje na różne okazje. Szczególne miejsce zajmują tutaj bransoletki modułowe.

Biżuteria komponowana – dlaczego warto?

Na rynku dostępne są różne rodzaje biżuterii komponowanej, czyli składającej się z wymiennych elementów zwanych modułami. Najpopularniejsze są bransoletki, których wygląd można odmienić za pomocą zawieszek nawlekanych na bransoletkę albo przypinanych przy użyciu niewielkich karabińczyków. Dużą popularnością cieszą się również kolczyki modułowe, czyli takie, które można skracać bądź wydłużać za pomocą specjalnych zawieszek. Kolczykami modułowymi nierzadko nazywa się też kolczyki koła, na których można powiesić kolejne ozdoby.

Bransoletki modułowe

Dlaczego warto zainwestować w tego rodzaju biżuterię? Przede wszystkim dlatego, że kupując jeden produkt, otrzymujemy tak naprawdę biżuterię na wiele okazji. Kolczyki modułowe w najprostszej formie możemy nosić na co dzień, a wieczorem wystarczy dopiąć do nich kolejne ozdoby. Poza tym biżuteria modułowa to produkty wyjątkowo dobrej jakości, ponieważ producenci muszą zadbać o to, by wielokrotne modyfikacje i częste użytkowanie nie wpłynęły negatywnie na ich wygląd.

Bransoletki modułowe – co je wyróżnia?

Oprócz bransoletek modułowych, na które nawleka się dodatkowe koraliki czy przypina do nich wiszące ozdoby, wyróżniamy bransoletki komponowane składające się z kilkunastu linków równej wielkości. Taka bransoletka to doskonałe połączenie klasyki z nowoczesnością. Klasyczna forma w zestawieniu z ciekawym wzornictwem i modną kolorystyką daje bardzo ciekawy efekt, który zadowoli gusta każdego. Bransoletki modułowe są uniwersalne, a jednocześnie dają możliwość personalizacji biżuterii.

Do czego nosić bransoletki modułowe?

Bransoletki modułowe pasują do wszystkiego. Mogą je nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ponieważ dostępne są w wielu kolorach. Przykładowo bransoletka w odcieniu grafitowym lub granatowym będzie pasować zarówno do eleganckiego garnituru, jak i zarzuconej na zwykłą koszulkę koszulki w kratę. Wygląd bransoletki można w każdej chwili odmienić i dopasować do stroju za pomocą ozdobnych linków.

Najnowsze na naszym blogu

Inne wpisy w tej kategorii