Jak dobierać biżuterię?

Podstawową funkcją biżuterii jest dekorowanie ciała i ubioru. Biżuteria może poprawić estetykę stroju, a nawet nadać stylizacji nowego charakteru. Może podkreślić urodę, podbić barwę tęczówki, rozświetlić cerę. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy zostanie właściwie dobrana. Jak dobierać biżuterię, by zawsze wyglądać dobrze?

Dobry wygląd podnosi samoocenę

Wygląd nie jest najważniejszy. Taką frazę usłyszymy za każdym razem, gdy ktoś skrytykuje stylizację czy fryzurę sympatycznej, powszechnie lubianej osoby. Prawdą jest jednak, że dobry wygląd dodaje pewności siebie i sprawia, że jesteśmy lepiej postrzegani przez postronne osoby. Nawet jeśli nieszczególnie interesujemy się modą, powinniśmy mieć świadomość własnego ciała, wiedzieć jaki fason ubrań jest dla nas odpowiedni, jak łączyć kolory i jak dobierać dodatki.

Odpowiednio dobrana biżuteria to jeden z czynników wpływających na dobry wygląd. Biżuteria jest ważnym elementem stylizacji biznesowych, wieczorowych, ale i codziennych, bardziej sportowych. Sprawia, że w każdej sytuacji możemy czuć się pewnie i wyjątkowo.

Jak dobierać biżuterię do typu urody?

Nie ma jasnych zasad mówiących o tym, że osoby z określoną karnacją czy kolorem włosów absolutnie nie mogą sięgać po biżuterię w danym kolorze. Kupując biżuterię dla siebie, czy też szukając błyskotek na prezent, możemy zasugerować się typem urody, ale nie ma takiego obowiązku. Prawdą jest jednak, że biżuteria w odpowiednio dobranym odcieniu może podkreślić kolor oczu, rozświetlić cerę, sprawić, że będziemy wyglądać świeżo i promiennie. Dlatego wskazane jest, by osoby o chłodnym typie urody stawiały na biżuterię srebrną i kamienie w odcieniach bieli, błękitu czy fioletu, natomiast reprezentantki ciepłego typu urody wybierały biżuterię złotą i kamienie w intensywnych, ciepłych barwach.

Jak dobierać biżuterię do figury?

Kupując biżuterię, kierujemy się nie tylko jej wzornictwem czy kolorystyką, ale również rozmiarem. Dobrze dobrana biżuteria pomoże zatuszować mankamenty sylwetki i podkreślić jej zalety. Kobiety przy kości powinny unikać krótkich, masywnych naszyjników, które optycznie skrócą sylwetkę i sprawią, ze będzie wyglądała potężnie. Lepiej sprawdzą się długie wisiorki, które podobnie jak pionowe pasy na ubraniach, są w stanie optycznie wysmuklić sylwetkę. Jeśli chcemy wysmuklić szyję, sięgajmy po wąskie, duże kolczyki. Dobry sklep z biżuterią oferuje całą masę błyskotek dobrej jakości, dzięki czemu każda kobieta, niezależnie od stylu, figury czy typu urody, znajdzie coś dla siebie.

Jak dobierać biżuterię do stroju?

Kupowanie biżuterii, która nie będzie pasowała do preferowanego stylu ubioru, niezależnie czy chodzi o stylizacje casualowe czy typowo biurowe, nie ma większego sensu, chyba że mówimy o biżuterii kupowanej na specjalną okazję, taką jak ważna impreza okolicznościowa. W przeciwnym razie postawmy na ozdoby współgrające z całością stylizacji. Jeśli pracujemy w biurze, zrezygnujemy z krzykliwej, brzęczącej biżuterii. Jeśli jesteśmy bardzo aktywni w ciągu dnia, wybierzmy coś delikatnego i trwałego, co nie będzie utrudniało wykonywania codziennych obowiązków.

 

Najnowsze na naszym blogu

Inne wpisy w tej kategorii