Jesienne trendy w biżuterii

Ostatnie dni wakacji były w tym roku wyjątkowo chłodne, co niektórych skłoniło do dokonania przeglądu garderoby na jesień. Ale nawet najlepiej przygotowaną garderobę warto wzbogacić o nowe elementy, wybierając kilka przedmiotów z najnowszych kolekcji. Modne dodatki dodadzą stylizacjom charakteru. Dzięki nim będziemy postrzegani jako osoby o dobrym guście, pewne siebie, znające się na modzie. Dlatego już dziś warto prześledzić jesienne trendy w biżuterii i wybrać spośród nich propozycje dla siebie.

Trendy w biżuterii jesień-zima 2021

Kolekcje biżuterii na sezon jesienno-zimowy przygotowywane są z dużym wyprzedzeniem, dlatego zupełnie naturalne jest to, że kontynuuje się w nich główne trendy z sezonu letniego. To, co było modne latem, być może w nieco zmienionej formie, nieco innej kolorystyce, nadal będzie modne jesienią. Urozmaicenie jest konieczne, ale na pewno nie musimy odkładać do szuflady wszystkich ozdób, po jakie sięgaliśmy w okresie wakacyjnym.

Ekskluzywna biżuteria

O jakich trendach w biżuterii mówiono w sezonie wiosna-lato? Które z nich sprawdzą się w okresie jesiennym, gdy do łask powrócą okrycia wierzchnie? Czym zaskoczy tegoroczna jesień? Poniżej krótki przegląd jesiennych trendów w biżuterii.

Jesienne trendy w biżuterii – hity sezonu jesień-zima

W okresie jesiennym będziemy mieć do czynienia z kontynuacją trendu mówiącego o tym, że im większa biżuteria, tym lepiej. Nadal modne będą duże, wyraziste dodatki w postaci grubych łańcuchów, masywnych kolczyków i pokaźnych pierścieni. Biżuteria przyjmuje duże rozmiary, ale bywa dość minimalistyczna, jeśli chodzi o dobór materiałów. Łańcuchy o grubych splotach pozbawione są jakichkolwiek ozdobników. To prosty i efektowny model naszyjnika, który dodaje charakteru każdej stylizacji. Masywne kolczyki koła też najlepiej czują się w surowej formie. Taka biżuteria doskonale pasuje do grubych swetrów, golfów i wełnianych marynarek. Dobrze wygląda z ciemniejszymi ubraniami, po jakie chętniej sięgamy jesienią i zimą.

Długie naszyjniki z pokaźną zawieszką

Długie, kończące się poniżej linii biustu naszyjniki, to kolejny trend, o jakim głośno będzie w sezonie jesień-zima 2021. Śmiało można było o nich wspomnieć przy okazji omawiania poprzedniego trendu, bowiem dzięki pokaźnym zawieszkom naszyjniki również wydają się dość masywne i majestatyczne. Jednakże w tym wypadku nie mamy do czynienia z grubymi łańcuchami ani ograniczeniem materiałów wykorzystanych do produkcji biżuterii. Łańcuszki są dość cienkie, ale bardzo długie.

Bransoletki

Tym, co je wyróżnia, jest duża, nierzadko bogato zdobiona, kolorowa zawieszka. Niektóre modele wręcz wpisują się w stylistykę boho. Długie naszyjniki optycznie wydłużają i wysmuklają sylwetkę, dlatego śmiało mogą po nie sięgać panie o nieco okrąglejszych kształtach.

Biżuteria w kolorze żółtego złota

Kolejny trend mówi o tym, że w sezonie jesień-zima 2021 zdecydowanie warto sięgać po biżuterię w kolorze złota. Oczywiście mogą to być zarówno wyroby wykonane z tego jakże cennego kruszcu, jak i biżuteria pozłacana, wykonana ze srebra lub stali szlachetnej. Oferta złotej biżuterii jest bardzo szeroka, bowiem drogocenne świecidełka w złotym kolorze nigdy nie wychodzą z mody. W nadchodzącym sezonie sięgać będziemy po nie szczególnie często, ponieważ do łask powraca barokowy przepych. Nie należy obawiać się złotej, mocno błyszczącej biżuterii. Jednoczesne noszenie kilku złotych bransoletek lub kilku cienkich naszyjników z pewnością nie zostanie zakwalifikowane jako wpadka modowa.

Broszki wracają do mody

Omawiając jesienne trendy w biżuterii, nie sposób zapomnieć o broszkach. Dawno niewidziane broszki to bardzo wdzięczny dodatek. Nie przylegają do ciała, nie brzęczą, nie krępują ruchów, a niewielkim nakładem pracy potrafią odmienić całą stylizację. Broszki pojawiły się na wybiegach największych domów mody, dlatego obok tego trendu nie sposób przejść obojętnie. Broszka nie ukrywa się pod grubą warstwą jesiennej garderoby. Śmiało można ją przypiąć do wełnianej marynarki lub płaszcza, tym samym manifestując swoje przywiązanie do mody. Dzięki niej nawet najprostsza stylizacja zyskuje nutkę elegancji.

Najnowsze na naszym blogu

Inne wpisy w tej kategorii