Strona głównaPoradyBiżuteria dla dziewczynek

Biżuteria dla dziewczynek

Małe dziewczynki bardzo lubią się przebierać. Z jednej strony chcą się upodabniać do swoich mam, które noszą ładne ubrania i biżuterię, buty na obcasie i makijaż, z drugiej – zachwyca je wygląd księżniczek i czarodziejek z ulubionych bajek. Dla najmłodszych dzieci nie jest ważne, z czego wykonano ozdoby na włosy i ręce, ważne by były kolorowe i błyszczące. Natomiast nieco starsze dziewczynki na pewno ucieszy fakt, że mogą nosić prawdziwą biżuterię – złotą lub srebrną. Biżuteria dla dziewczynek powinna być ładna, wygodna i trwała.

Bransoletki i zegarki dla dzieci

Jakiego rodzaju wyroby biżuteryjne dzieci noszą najchętniej? Okazuje się, że są to wszelkiego rodzaju bransoletki i zegarki (zwłaszcza w przypadku dzieci w wieku pokomunijnym). Dziewczynki mogą nosić bransoletki każdego typu, począwszy od cienkich bransoletek łańcuszkowych z ozdobną zawieszką, poprzez kolorowe bransoletki koralikowe, silikonowe i rzemykowe, skończywszy na grubszych bransoletach z charmsami i dzyndzykami. W dobrych sklepach z biżuterią bez większego trudu powinniśmy znaleźć typowo dziewczęce zawieszki na bransolteki. Szczególnie dużą popularnością cieszą się serduszka, kwiatki, jednorożce, misie, słoniki, gwiazdki i motylki.

Jeśli chodzi o zegarki dla dzieci, najmłodsi użytkownicy zwracają uwagę na wygląd paska. W sklepach bez trudu znajdziemy zegarki zdobione rysunkami ulubionych postaci bajkowych, paski w kwiatki, paski w odcieniach różu itd. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zegarki wyposażone w bransoletki – ich długość można wygodnie regulować dodając lub zdejmując kolejne elementy.

Jeśli jesteśmy przy regulowanych bransoletach z wymiennymi linkami, koniecznie należy wspomnieć o bransoletkach komponowanych, po które chętnie sięgają zarówno dzieci, jak i dorośli. Biżuteria komponowana to możliwość tworzenia własnych kompozycji na nadgarstek, składających się z wybranych, trafiających w gust użytkownika zawieszek.

Biżuteria dla dziewczynek – kolczyki i wisiorki

Dziewczynki, które mają przebite uszy, bardzo chętnie sięgają po kolczyki i pasujące do nich wisiorki. Oczywiście należy pamiętać, by długich, wiszących kolczyków i okazałych wisiorków nie zakładać dzieciom do przedszkola czy szkoły, gdzie mogą ulec zniszczeniu lub się zgubić. Poza tym lekcja wychowania fizycznego w zwisających kolczykach może zakończyć się bolesnym rozerwaniem ucha. Najlepsza biżuteria dla dziewczynek to zatem kolczyki wkrętki (sztyfty) lub krótkie kolczyki przeciągane przez dziurkę.

Ozdoby na włosy

Gumki do włosów trudno nazwać efektowną biżuterią, niemniej w sklepach jubilerskich bez trudu znajdziemy ozdoby wykonane ze złota, srebra lub stali szlachetnej. Są to m.in. ozdobne spinki do włosów, diademy, grzebyki i klamerki. Tego typu biżuteria zwykle kupowana jest na specjalną okazję, np. z myślą o zbliżającej się imprezie okolicznościowej. Wówczas stanowi idealny dodatek do uroczystego stroju.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments