Strona głównaModaBiżuteria na wakacje? Gdzie zabrać, a gdzie niekoniecznie?

Biżuteria na wakacje? Gdzie zabrać, a gdzie niekoniecznie?

Latem chętnie odsłaniamy ciało, tym samym dając sobie możliwość eksponowania biżuterii, która niekoniecznie pasuje do stylizacji jesienno-zimowych. Wakacyjna opalenizna świetnie komponuje się z biżuterią w każdym kolorze, dlatego wybór błyskotek na lato nie powinien nastręczać większych trudności. Ale jeśli decydujemy się na biżuterię markową, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym nie ulegnie ona zniszczeniu. W niektórych sytuacjach biżuterię należy po prostu zdjąć.

Jaka biżuteria na wakacje?

Wiele zależy od tego, gdzie i w jaki sposób spędzamy wakacje. Biżuteria to świetny dodatek zarówno do stylizacji typowo wakacyjnych, odpowiednich podczas urlopu nad morzem, jak i stylizacji nieco bardziej zabudowanych, noszonych przez osoby spędzające lato w mieście.

Latem można nosić zarówno biżuterię złotą, jak i srebrną. Złota biżuteria to świetny wybór w przypadku osób o ciepłym typie urody, natomiast typy chłodne lepiej prezentują się w otoczeniu srebra (dobrze sprawdzi się również biżuteria ze stali szlachetnej). Charakterystycznym elementem biżuterii wakacyjnej są zawieszki. W ostatnim czasie szczególnie modne są połączenia kilku delikatnych naszyjników i bransoletek oraz dużej ilości zawieszek. Złote lub srebrne blaszki pięknie połyskują na słońcu, sprawiając, że stylizacja staje się ciekawsza.

Złota biżuteria to klasyk, który zawsze wygląda dobrze. Podobnie rzecz wygląda w przypadku biżuterii ze srebra. Latem możemy jednak zaszaleć i zamiast klasycznych naszyjników i kolczyków postawić na biżuterię sztuczną, kolorową, której charakterystycznymi elementami będą kolorowe paciorki, sznurki, chwosty i muszelki. Taką biżuterię można nabyć w każdym wakacyjnym kurorcie. Często są to ozdoby wykonywane ręcznie.

Eleganckie kolczyki i wisiorki na wakacje?

Jeśli chodzi o wakacje nad wodą, tutaj istnieje ryzyko zniszczenia drogocennych błyskotek, dlatego wytworne wisiorki i kolczyki lepiej pozostawić w domu. Oczywiście w sytuacji, gdy planujemy jeść posiłki w eleganckich restauracjach, wytworna biżuteria na wakacjach się przyda, ale nie zakładajmy jej w czasie pobytu na plaży. Biżuteria niespecjalnie lubi kontakt z ludzkim potem, kremami do opalania i słoną wodą. Nadmorski piasek może ją zarysować, sprawiając, że starci pierwotny kolor i blask. Dlatego jeśli planujemy spędzić dzień na plaży, lepiej postawmy na ładną, ale niezbyt drogą biżuterię sztuczną. Biżuteria złota i srebrna może uzupełnić wakacyjną stylizację, gdy już zejdziemy z plaży i zmyjemy z siebie piasek, sól i kremy do opalania.

Złota biżuteria na wakacje w mieście

Złota biżuteria doskonale współgra ze złotą opalenizną. Jeśli nie nosiliśmy złotych błyskotek podczas pobytu nad wodą, śmiało możemy po nie sięgnąć po powrocie do domu. Złota biżuteria to doskonały dodatek zarówno do stylizacji codziennych, jak i biurowych. Rozświetla cerę, dodaje pewności siebie, sprawia, że cała stylizacja nabiera wyrazu.

W sklepach z biżuterią można znaleźć mnóstwo złotej biżuterii zdobionej wakacyjnymi motywami. Takie błyskotki to jeden z najmodniejszych trendów bieżącego sezonu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments