Strona głównaModaBransoletki modułowe – czym są i jak je nosić?

Bransoletki modułowe – czym są i jak je nosić?

W sklepach z biżuterią znajdziemy szeroki wybór bransoletek ze złota i srebra, ale także ze stali szlachetnej, tworzyw sztucznych (guma, silikon), skóry oraz jedwabnych nici. Bransoletki produkuje się z różnych materiałów, dzięki czemu są tak ciekawe i kolorowe. Każdy jest w stanie znaleźć produkt, który najlepiej odzwierciedla jego upodobania, pasuje do stylu ubioru, a nierzadko również nastroju. Prawdą jest jednak, że największym zainteresowaniem cieszą się bransoletki z metali szlachetnych.

Bransoletki ze złota i srebra – najpopularniejsze rodzaje

Niektóre bransoletki można kupić na stoiskach z ręcznie wykonywaną biżuterią, co dotyczy zwłaszcza rozmaitych plecionek i rzemyków, a czasem grubych bransolet ze skóry. Jeśli jednak chcemy kupić dobrej jakości biżuterię ze złota, srebra, albo stali szlachetnej, zdecydowanie lepiej odwiedzić salon jubilerski oferujący produkty markowe.

Srebrne i złote ozdoby na nadgarstek

Do najpopularniejszych bransoletek złotych i srebrnych należą z pewnością bransoletki łańcuszkowe, przy czym mowa tu zarówno o delikatnych łańcuszkach z subtelną zawieszką, jak i o masywnych łańcuchach, wpisujących się w najnowsze trendy. Modne są również bransoletki koralikowe, składające się z drobnych metalowych kuleczek, jak i sztywne bransoletki-obręcze bez zapięcia. Dużym zainteresowaniem cieszą się również bransoletki srebrne imitujące plecionki, zdobione kwiatuszkami i wysadzane kamieniami. Do chętnie kupowanych należą również bransoletki komponowane.

Czym są bransoletki komponowane?

Niezależnie od tego, czy mamy na myśli bransoletki modułowe włoskie, czy też biżuterię polskiej produkcji, bransoletki komponowane zawsze składają się z bazy oraz wymiennych elementów ozdobnych. Za pomocą tychże elementów każdy może stworzyć własną kompozycję na nadgarstek.

Oczywiście biżuteria komponowana to nie tylko bransoletki. Coraz częściej możemy kupić także kolczyki komponowane oraz naszyjniki komponowane. Taka biżuteria ma wiele zalet, ponieważ z jednej strony pozwala na oszczędność – kupujemy jeden produkt, a otrzymujemy zestawy na wiele różnych okazji, z drugiej zaś, jest to świetny sposób na personalizowanie biżuterii oraz rozwijanie zainteresowania moda i sztuką.

Bransoletki modułowe srebrne i złote

Bransoletki modułowe ze złota, srebra i stali szlachetnej to zarówno te, które komponuje się za pomocą nakładania kolejnych charmsów, przypinania zawieszek na karabińczykach, jak i spinania ze sobą linków. Ostatnia spośród wymienionych metod jest charakterystyczna dla bransoletek włoskiej marki Nomination. Bransoletki modułowe włoskie zdobyły popularność w wielu krajach całego świata, co nie dziwi, z uwagi na ich niezwykły wygląd, wysoką jakość, jak i szeroką dostępność ozdobnych linków. Kolekcja liczy kilkaset wymiennych elementów, które można wymieniać i łączyć ze sobą w dowolny sposób. W ten sposób powstaje biżuteria dopasowana do stroju, okoliczności i nastroju. Bransoletki komponowane to również świetny pomysł na spersonalizowany upominek.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments