Strona głównaModaByk kamienie – jak wybrać szczęśliwy kamień dla zodiakalnego Byka?

Byk kamienie – jak wybrać szczęśliwy kamień dla zodiakalnego Byka?

Od zarania dziejów próbowano zgadywać, jaki wpływ na losy świata i ludzi mają gwiazdy. Początkowo wierzono, że ruchem gwiazd i planet kierują bogowie i to oni decydują, jak w danym czasie wygląda wielki okręg na sferze niebieskiej. Okręg ten, zwany ekliptyką, został podzielony na dwanaście części przez Babilończyków, a rodzina dwunastu gwiazdozbiorów do dziś wzbudza emocje.

Czym są znaki zodiaku?

Znaki zodiaku to wspomniana już wyżej rodzina dwunastu gwiazdozbiorów. W ciągu roku planeta Ziemia zmienia swoje położenie względem Słońca, co daje złudzenie, że to środek Słońca przesuwa się na kole niebiskim, a w każdej konstelacji zodiaku (jednym z dwunastu gwiazdozbiorów) pozostaje przez około miesiąc.

Niektórzy wierzą, że życie ludzi kształtowane jest przez gwiazdozbiór zodiaku, który był widoczny w chwili ich narodzin. Zodiakalnym Bykom, Strzelcom czy Rybom przypisuje się określone cechy charakteru, predyspozycje i umiejętności. Znaki zodiaku stanowią też podstawę do tworzenia horoskopów. Nawet ci, którzy nie wierzą w horoskopy i podobne wierzenia traktują z przymrużeniem oka, nierzadko podczytują przepowiednie, dotyczące ich znaku zodiaku.

Znaki zodiaku a szczęśliwe kamienie

O szczęśliwych kamieniach dla danych znaków zodiaku mówi astrologia. Astrologią nazywamy wróżbiarstwo, polegające na próbach przewidywania przyszłości poszczególnych ludzi i wydarzeń na Ziemi na podstawie położenia ciał niebieskich. W astrologii ważną rolę odgrywa leczenie kamieniami szlachetnymi. Jeśli na dany znak zodiaku wpływają nieprzyjazne planety, można próbować się bronić, nosząc przy sobie szczególne kamienie. Kamenie szlachetne pomagają przezwyciężyć złe wpływy, ale też uzyskać powodzenie czy pewność siebie.

Do każdego znaku zodiaku przypisane są określone kamienie. Warto zgłębić temat Byk kamienie, Lew kamienie czy Koziorożec kamienie, jeśli chcemy kupić komuś prezent w postaci biżuterii zdobionej kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi.

Byk kamienie – jakie wybrać?

Osoby zainteresowane astrologią wierzą, że kamienie szlachetne posiadają moc pochodzącą z głębi wszechświata i są w stanie chronić przed złem oraz przynosić szczęście. Aby ich moce mogły się uaktywnić, należy dobrać kamień do znaku zodiaku. W przypadku Byka będą to kamienie pozwalające na ucieczkę spod złego wpływu, przynoszące dobrą energię i powodzenie. W temacie Byk kamienie najczęściej mówi się o turkusie, szafirze, różowym kwarcu oraz malachicie. Oprócz tego Byk może sięgnąć po biżuterię wysadzaną rodochryzoliotem, rodonitem, karneolem, agatem, szmaragdem, turmalinem, hiacyntem czy cytrynem.

Właściwie dobrane kamienie pozwalają Bykom odnaleźć szczęście i powodzenie w uczuciu, podnoszą pewność siebie, poprawiają koncentrację. Pomagają w leczeniu chorób i urazów, chronią przed nieszczęśliwymi wypadkami. Tworzą wokół Byków pozytywną aurę, dzięki której ich życie towarzyskie kwitnie.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments