Strona głównaModaEkologiczne ubrania – moda na capsule wardrobe

Ekologiczne ubrania – moda na capsule wardrobe

Troska o ekologię, walka z nadmiernym konsumpcjonizmem czy wreszcie chęć stworzenia garderoby, w której wszystko do siebie pasuje to główne przyczyny obecnej mody na capsule wardrobe (szafę kapsułkową). Ograniczone ilości kupowanych ubrań zwykle idzie też w parze z wyborem odzieży lepszej jakości, często naturalnego pochodzenia. Takie ekologiczne ubrania świetnie służą przez długi czas, a jednocześnie zapewniają dobry wygląd każdego dnia.

Poszukiwanie własnego stylu

Poszukiwanie stylu może niekiedy zająć wiele lat, jednak w pewnym momencie każdy orientuje się, że są rzeczy, w których czuje się dobrze i zdaniem innych osób świetnie w nich wygląda, a są też ubrania, które zupełnie nie pasują do jego osobowości, upodobań i figury.

Kiedy odnajdziemy własny styl, możemy wreszcie uporządkować swoją garderobę. Panujący dotąd misz-masz wzorów, kolorów i fasonów powinien ustąpić miejsca ubraniom dobrze skrojonym, świetnie wykonanym i takim, z których w łatwy sposób da się stworzyć przynajmniej kilka stylizacji. Najlepsze są zatem klasyki. Takie ekologiczne ubrania możemy kupić w dobrych sklepach odzieżowych, sklepach z odzieżą używaną czy też uszyć samodzielnie.

Ekologiczne ubrania – dlaczego warto zmniejszyć zasobność garderoby?

Moda na capsule wardrobe nie wzięła się znikąd. Coraz więcej osób zaczęło dostrzegać, że kupowanie kolejnych ubrań niekoniecznie korzystanie wpływa na ich wygląd. Przeciwnie – często stają przed pełną szafą i dochodzą do wniosku, że nie mają się w co ubrać. Pojedyncze rzeczy same w sobie może i są ładne, ale nic do siebie nie pasuje, nie pasuje też do prowadzonego przez te osoby stylu życia.

Kupowanie dużej ilości ubrań, które założymy raz czy dwa to po prostu niepotrzebny wydatek. Zwłaszcza, jeśli kupujemy ubrania złej jakości, które już po pierwszym praniu nadają się do wyrzucenia. Takie postępowanie nie jest także korzystne z punktu widzenia ekologii. Zamiast szafy pełnej rzeczy wątpliwej jakości postawmy zatem na klasyki, z których rzeczywiście będziemy korzystać.

Klasyki, które powinny znaleźć się w każdej szafie

Poprzez pojęcie ekologiczne ubrania wiele osób rozumie właśnie klasyczne elementy garderoby. Należą do nich m.in.: jeansy z przetarciami, porządna biała koszula, klasyczna mała czarna (to w przypadku kobiet), kurtka jeansowa, proste koszulki w białym i czarnym kolorze, słomkowy kapelusz czy buty trampki. Takie ubrania i dodatki można dowolnie łączyć z innymi elementami garderoby – dobry wygląd gwarantowany!

 

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments