Strona głównaModaHurtowania tkanin – co świadczy o jakości tkaniny?

Hurtowania tkanin – co świadczy o jakości tkaniny?

W czasach, gdy sklepowe półki i wieszaki uginają się od nadmiaru ubrań na każdą okazję, projektowanie i szycie odzieży we własnym zakresie przestało być koniecznością. Dziś zajmują się tym osoby, które po prostu lubią szyć, a przy tym chcą wyglądać zarazem modnie i oryginalnie. To, czy projekt odzieżowy uda się zrealizować zgodnie z założeniami, uzależnione jest jednak od wielu czynników, w tym od umiejętności krawcowej w zakresie doboru (łączenia) tkanin, jak i technik szycia. Najłatwiej łączyć ze sobą tkaniny bawełniane oraz mieszanki bawełny i syntetyków. Dobra hurtowania tkanin oferuje szeroki wybór tego typu materiałów. Wybierając je, zwracamy uwagę zarówno na skład surowcowy, jak i gramaturę oraz certyfikaty.

Tkaniny spełniające normy europejskie

Materiały sprowadzane z Chin czy innych państw znajdujących się daleko poza granicami Unii Europejskiej być może są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, ale nie zawsze wolne od substancji mających negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Dlatego też hurtownia tkanin ROAN dopuszcza do sprzedaży tylko te tkaniny, które spełniają normy europejskie, uzyskane zgodnie z OEKO-TEX Standard 100.

Skóra człowieka pozostaje w stałym kontakcie z różnego rodzaju tekstyliami. Powinno to być tkaniny zapewniające komfort noszenia – dość miękkie, elastyczne, przyjemne w dotyku i pozwalające skórze oddychać. Ważne również, by były wolne od chemii używanej w procesie barwienia i utrwalania materiałów. Skąd wiadomo, że są wolne? Świadczy o tym wspomniany wyżej certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Certyfikat ten zapewnia, że produkty włókiennicze nie zawierają substancji szkodliwych oraz potencjalnie szkodliwych dla zdrowia człowieka. Nawet najbardziej elegancka i trwała tkanina nie może być uznana za materiał wysokiej jakości, jeżeli nie uzyskała ww. certyfikatu.

Hurtownia tkanin bawełnianych

Hurtowanie tkanin notują ogromne zapotrzebowanie na tkaniny bawełniane oraz takie, w których bawełna stanowi surowiec dominujący. Wynika to za faktu, że tkaniny bawełniane są stosunkowo trwałe, przyjemne dla skóry, łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Pamiętajmy jednak, że bawełna bawełnie nierówna, dlatego nie każda koszulka wykonana z tej tkaniny prezentuje się równie dobrze i równie dobrze znosi wielokrotne prania.

Co świadczy o jakości tkaniny bawełnianej?

Wysokiej jakości bawełna jest gładsza i nie posiada widocznych gołym okiem nierówności. Hurtownia tkanin dostarcza informacji na temat gramatury tkaniny, na co również powinniśmy zwrócić uwagę. Im wyższa gramatura, tym bardziej mięsista tkanina, a co za tym idzie – bawełniane ubranie lepiej się prezentuje, a także charakteryzuje podwyższoną odpornością na tarcie i rozciąganie. Natomiast bardzo cienka tkanina bawełniana ma tendencję do przecierania się oraz zmieniania formy (częste zjawisko przekręcania szwów podczas prania). Tkaniny bawełnie o wyższych gramaturach lepiej sprawdzają się również w sytuacji, gdy naszym zamiarem jest znakowanie produktu za pomocą sitodruku, druku DTG, folii flex, flock, latex czy haftu.

 

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments