Strona głównaLifestyleIle powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Chociaż wiele osób pyta o to, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, trudno udzielić na takie pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Panuje przekonanie, że powinien być nieco droższy niż pierścionki wręczane na inne okazje i przez inne osoby, chociaż tak naprawdę dla wybranki serca cena pierścionka nie powinna mieć żadnego znaczenia. Ważne jednak, by był to wyrób dobrej jakości, ponieważ będzie pamiątką na całe życie.

Znacznie pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy, jak sama nazwa wskazuje, to bardzo istotny element wydarzenia zwanego zaręczynami. Właściwie pierścionek pojawia się już podczas oświadczyn, ale wówczas należy jeszcze do osoby, która go kupiła albo otrzymała w darze od członka rodziny. Oświadczyny określa się jako złożenie propozycji zawarcia związku małżeńskiego. Prosząc o rękę, mężczyzna wyjmuje pierścionek zaręczynowy z zamiarem włożenia go na palec wybranki. Zwykle odbywa się to w romantycznych okolicznościach, ale oczywiście nie jest to regułą. Czasem oświadczyny stanowią wydarzenie niezwykle intymne, innym razem odbywają się przy świadkach, w kręgu rodzinnym, albo w gronie zupełnie obcych osób. Niezależnie od tego, w jakich warunkach pada propozycja zawarcia małżeństwa, zawsze oczekuje się, że zostanie przyjęta entuzjastycznie. Jeśli kobieta zgadza się na zamążpójście i pierścionek pojawia się na jej palcu, możemy mówić, iż zaręczyny doszły do skutku.

Wręczenie pierścionka zaręczynowego rozpoczyna okres narzeczeństwa, a tym samym przygotowania do ślubu i wesela. Kobieta, która nosi pierścionek zaręczynowy, oficjalnie uznawana jest za osobę w poważnym związku. Pierścionek symbolizuje zatem poważne zamiary dwojga ludzi i ich wzajemną, trwałą relację.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Szukając pierścionka zaręczynowego, pod uwagę bierze się zwykle pierścionki ze złota w klasycznym odcieniu. Złoto nie jest kruszcem najtańszym, ale jego wartość to tylko jedna z części składowych ceny pierścionka zaręczynowego, najważniejszy jest bowiem kamień. Czasem płacimy też za markę, co dzieje się zwłaszcza w przypadku wyrobów od liderów światowego rynku biżuterii.

Wielu mężczyzn szuka dla swoich wybranek pierścionków z kamieniami szlachetnymi, chociaż pierścionki z cyrkoniami również potrafią wyglądać bardzo atrakcyjnie. Dla większości kobiet nie ma znaczenia, jaki kamień został umieszczony w pierścionku, a jak prezentuje się cały produkt, czy wpisuje się w lubianą przez nie stylistykę oraz oczywiście, czy jest w odpowiednim rozmiarze. Jednocześnie nie potrafią udzielić odpowiedzi na pytanie, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, ewentualnie odpowiadają żartem, że powinna to być równowartość trzech wypłat (pozyskiwanych wynagrodzeń za pracę) partnera.

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments