Strona głównaPoradyJak dbać o laptopa?

Jak dbać o laptopa?

Jak dbać o laptopa? Jak bezpiecznie się przemieszczać?

W erze Internetu trudno wyobrazić sobie dom, w którym nie ma komputera. Kiedyś komputery (monitor i jednostka) przypominały wielkie pudła, a ich rozmieszczenie wymagało sporej ilości wolnego miejsca. Oczywiście duże monitory nadal cieszą się sporą popularnością, szczególnie w biurach i urzędach, ale przeciętny domowy użytkownik zdecydowanie woli sprzęt mniejszych rozmiarów. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zakup laptopa, czyli lekkiego i niewielkiego komputera. Można zabrać go ze sobą w każdą podróż, ale niestety nie każdy wie jak dbać o laptopa, by dobrze służył przez wiele lat.

Jak dbać o laptopa w warunkach domowych?

Dobrze by laptop miał w domu swoje stałe miejsce. Oczywiście w zależności od sytuacji można go podnosić, przenosić, ładować w innym pomieszczeniu, niemiej po zakończonej pracy powinien wrócić na swoje stałe, bezpieczne miejsce. Uważamy, by stamtąd nie spadł, a więc nie kładziemy go na krawędzi mebla. Uważamy również, by kable nie przeszkadzały w wykonywaniu codziennych czynności i nie stwarzały zagrożenia dla małych dzieci. Za wystający kabel łatwo niechcący zawadzić i zrzucić komputer z półki. Nie jemy i nie pijemy nad laptopem. Wylany napój może spowodować nieodwracalne szkody.

Kolejną kwestią jest ostrożne korzystanie z wszelkiego rodzaju gniazd. Uważamy podczas podłączania ładowarki, modemu czy innych przenośnych dysków. Gniazdo łatwo jest uszkodzić. Tego typu usterki są jednymi z najczęściej zgłaszanych w serwisach elektroniki.

Jak dbać o laptopa poza domem? Transport urządzenia

Przede wszystkim zwracamy uwagę na panujące warunki atmosferyczne. Jeśli jest mróz bądź ulewa, sprzęt musi być odpowiednio zabezpieczony. Uważamy, by laptop nie wypadł nam z rąk ani nie stał się pokusą dla złodziei. Najlepiej przenosić wyłączony komputer, zapakowany w przeznaczoną do tego torbę. Torby na laptopa wykonywane są z różnych materiałów, większość z nich ma fason sportowy, ale z pewnością można kupić ich elegantsze wersje. Ważne, by torba była wyposażona w komorę amortyzująca wstrząsy i uderzenia. Laptop nie powinien bezpośrednio stykać się z innymi przedmiotami włożonymi do torby, więc w razie konieczności należy włożyć go przynajmniej w etui.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments