Strona głównaPoradyJak nauczyć się szyć na maszynie?

Jak nauczyć się szyć na maszynie?

Mimo że sklepowe półki pełne są ubrań w najróżniejszych wzorach i kolorach, niektórzy kompletują swoją garderobę nie tylko w drodze zakupu, ale również szyjąc odzież u zaprzyjaźnionej krawcowej bądź też na własnej maszynie do szycia. Z technicznego punktu widzenia nauka szycia wcale nie jest trudna, choć wymaga zaangażowania i wielu żmudnych ćwiczeń.

Kursy krawieckie i szkolenia on-line

Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście kurs krawiecki, na którym poznamy tajniki szycia na maszynie, ale również szycia ręcznego. Dowiemy się, czy każdą tkaninę można szyć tym samym ściegiem i jakie nici są do takiego szycia najlepsze. Na kursie krawieckim poruszony zostanie również temat pielęgnacji maszyny do szycia. Jeśli jednak nie mamy możliwości uczęszczania na taki kurs, możemy postawić na szkolenia on-line, albo korzystać z wiedzy osób prowadzących specjalistyczne blogi. Ponadto na rynku dostępne są liczne publikacje (książki, czasopisma) dotyczące szycia na maszynie i omawiające tę tematykę krok po kroku.

Nauka szycia na maszynie w domu

Bez kursów krawieckich i szkoleń on-line również można nauczyć się szycia na maszynie, ale potrzebne jest samozaparcie i cierpliwość. Na początku oczywiście należy zainwestować w maszynę do szycia, albo przynajmniej pożyczyć starszy egzemplarz od kogoś z rodziny lub znajomych.

Od czego zacząć naukę? Od przygotowania kartki papieru w kratkę oraz skrawków tkanin, najlepiej  grubszych i sztywnych. Kartkę papieru należy wykorzystać do nauki prostego szycia – bez nawlekania nici staramy się przeszyć kartkę, prowadząc igłę wzdłuż linii. Takie trening należy powtarzać tak długo, aż szycie po liniach będzie dokładne. Dopiero wówczas staramy się szyć z nawleczoną nicią, a jeżeli i to wychodzi nam poprawnie, możemy zacząć wykorzystywać tkaniny.

 

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments