Strona głównaTurystykaJak powstaje torebka damska

Jak powstaje torebka damska

Jak powstaje torebka damska, plecak czy torba na laptopa?

Większość z nas nigdy nie zastanawiała się, jak powstają torby, z których korzystamy na co dzień. Idziemy do sklepu, oglądamy, sprawdzamy wielkość, kolor, tkaninę i kupujemy. Czasem wystarcza też opis zamieszczony na stronie internetowej. Okazuje się jednak, że zagadnienie jak powstaje torebka jest często poruszane przez obrońców praw zwierząt, którzy są przeciwni szyciu toreb i plecaków ze skór naturalnych. O tym jak powstaje torebka opowiadają też chętnie kobiety, które zdecydowały się na otwarcie własnego, torebkowego biznesu i własnoręcznie tworzą prawdziwe dzieła sztuki.

Jak powstaje torebka?

To, jak powstaje torebka damska, plecak czy torba na laptopa, zależy oczywiście od wielu czynników. Inaczej tworzy się walizki podróżne, a inaczej wykonywane z jednej warstwy cienkiego materiału torebki plażowe. Niektóre są szyte ręcznie, inne przy wykorzystaniu tradycyjnych maszyn do szycia, a jeszcze inne produkuje się taśmowo. Ważne jest także, z jakiego materiału ma powstawać dany produkt, w jaki sposób będzie się zapinał i czy w jego wnętrzu będą umieszczone wzmocnienia i usztywniacze.

Torebka damska wykonywana na zlecenie w prywatnej pracowni

Pomińmy linie produkcyjne, a skupmy się na niewielkich pracowniach, w których powstają rozmaite torebki na zamówienie. Pod uwagę weźmy dwa rodzaje materiałów: skórę naturalną oraz filc. To, gdzie pracownia zaopatruje się we wspomniane materiały nie będzie przedmiotem naszego zainteresowania. Przejdźmy zatem od razu do etapów powstawania torebki i znajdźmy wreszcie odpowiedź na pytanie, jak powstaje torebka?

Pierwszy etapem jest przyjęcie zamówienia. Kiedy wszystkie szczegóły zostaną ustalone, możliwe jest wykonanie specyfikacji a następnie skrojenie materiałów potrzebnych do uszycia torebki. Torebka składa się z warstwy wierzchniej oraz podszewki. Istotny jest także usztywniany spód, uszy i paski. Kiedy torba jest uszyta, koniecznie jest jej wykończenie, czyli montowanie dodatkowych elementów, np. logo firmy, elementów skórzanych, foliowych, nitowanie. Jeżeli na torbie ma się pojawić haft, powinien być wykonany przez złożeniem w całość wykrojonych materiałów, ale niekiedy można to zrobić także na końcu. Torebkę należy odpowiednio zabezpieczyć, zapakować i… gotowe!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Torebki damskie

Kosmetyczka damska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments