Strona głównaPoradyJak sprawdzić rozmiar naszyjnika i bransoletki?

Jak sprawdzić rozmiar naszyjnika i bransoletki?

W sklepach z biżuterią dostępne są różne rodzaje naszyjników i bransoletek. Długość niektórych z nich można zmienić, wyjmując określoną ilość linków lub wpinając dodatkowe klipsy. Nie da się tego zrobić w przypadku łańcuszków, które mają stałą, określoną długość. Na szczęście klienci nie są w żaden sposób zobowiązani do kupowania naszyjników i bransoletek o długości, w której nie czują się komfortowo. W dobrych salonach jubilerskich bez trudu dobierzemy bransoletki, które będą miały odpowiedni dla nas obwód. Jak sprawdzić, jaki rozmiar naszyjnika i bransoletki będzie dla nas najlepszy?

Zakupy stacjonarne a zakupy przez Internet

Teoretycznie dużo łatwiejsze zadanie mają ci, którzy kupują biżuterię w sklepach stacjonarnych. Mogą dokładnie obejrzeć każdy interesujący ich model, a nawet go przymierzyć, sprawdzając w którym miejscu kończy się naszyjnik i czy da się swobodnie zapiąć bransoletkę. Zakupy przez Internet są znacznie wygodniejsze, ale niestety nie dają możliwości przymierzenia wyrobów biżuteryjnych. Oczywiście każdą zakupioną rzecz można przymierzyć w domu, a w razie rozczarowania odesłać, ale nie wszystkich takie rozwiązanie zadowoli. Jak zatem ustrzec się pomyłki i od razu zamówić naszyjnik lub bransoletkę we właściwym rozmiarze?

Jak sprawdzić rozmiar naszyjnika i bransoletki?

W przypadku bransoletki zadanie jest bardzo proste, bo wystarczy zmierzyć obwód nadgarstka przy użyciu miary krawieckiej. Jeśli nie dysponujemy elastyczną miarką, którą da się owinąć wokół nadgarstka, możemy wykorzystać tasiemkę, nitkę lub sznurek, a po rozprostowaniu przyłożyć ją do zwykłej linijki. Podczas określania prawidłowego rozmiaru bransoletki pamiętajmy, by dla komfortu noszenia pozostawić nieco miejsca pomiędzy skórą a biżuterią.

Dopasowywanie rozmiaru naszyjnika jest nieco trudniejsze, ponieważ biżuteria ta z reguły nie przylega bezpośrednio do szyi, a kończy się znacznie niżej. Wyjątek stanowią chokery, czyli wyroby biżuteryjne noszone bezpośrednio na szyi. Aby prawidłowo dobrać rozmiar takiej biżuterii, należy zmierzyć obwód szyi w ten sam sposób, jak w przypadku nadgarstka. Natomiast jeśli chodzi o długość klasycznego naszyjnika, uzależniamy ją przede wszystkim od wzrostu i budowy ciała. Jeśli kupujemy naszyjnik na specjalną okazję i mamy już wybraną kreację na tę okoliczność, istotna będzie również głębokość dekoltu. Jeśli chcemy, by nowy naszyjnik przysłał nam profesjonalny sklep internetowy, powinniśmy dokładnie określić długość naszyjnika, najlepiej z wykorzystaniem starej biżuterii.

Długość naszyjnika i bransoletki – dostępne rozmiary

Jeśli chodzi o bransoletki, nieco inna rozmiarówka stosowana jest w przypadku kobiet, inna w przypadku mężczyzn. Standardowa długość dla kobiety to 19 cm (bransoletki dostępne są w rozmiarach 17-21 cm), dla mężczyzny 22 (dostępne rozmiary 20-24 cm).

Naszyjniki dostępne są w różnych rozmiarach, począwszy od 38 do nawet 80 cm. Najkrótsze łańcuszki niemal przylegają do szyi, najdłuższe kończą się w okolicach pępka. Oczywiście większość osób kupuje naszyjniki w standardowych rozmiarach. Największym zainteresowaniem cieszą się łańcuszki o długości 45-55 cm.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments