Strona głównaPoradyKolczyki – co zrobić, by nie bolały od nich uszy?

Kolczyki – co zrobić, by nie bolały od nich uszy?

Kobiety kochają biżuterię, ale niestety nie zawsze mogą nosić takie przedmioty, jakie rzeczywiście im się podobają. Czasem przyczyną jest dress code obowiązujący w miejscu pracy, innym razem to, że brzęczące bransoletki i okazałe pierścionki, choć niezwykle stylowe, utrudniają wykonywanie codziennych czynności. Zdarza się też, że ulubionej biżuterii nie możemy nosić z powodu towarzyszących temu negatywnych doznań. Świetnym przykładem są tutaj kolczyki i bolące uszy. Dlaczego uszy bolą od kolczyków i co zrobić, by w przyszłości nie zdarzały się takie sytuacje?

Biżuteria sztuczna może wywołać reakcję alergiczną

Prawdą jest, że z bólem uszu najczęściej borykają się ci, którzy sięgają po biżuterię sztuczną. Srebro i złoto prawie nigdy nie stanowią przyczyny występowania alergii, natomiast kolczyki wykonane z domieszek rozmaitych metali niejednokrotnie wywołują reakcje alergiczne. Najczęstszym winowajcą jest tutaj nikiel. Biżuteria z dodatkiem niklu może powodować ból i pieczenie w okolicach dziurek w uszach. Zdarza się też, że na płatkach uszu pojawia się zaczerwienienie i opuchlizna.

Osoby uczulone na nikiel powinny wystrzegać się noszenia sztucznej biżuterii. Uszy nie będą boleć, jeśli nie będą mieć kontaktu z alergenem. Warto przy tym pamiętać, że część wyrobów ze srebra również ma w składzie nikiel, dlatego kupując srebrne kolczyki, należy dokładnie sprawdzić jaki procent stanowią domieszki innych metali i czy znajduje się wśród nich nikiel.

Dyskomfort podczas noszenia ciężkich kolczyków

Długie, bogato zdobione kolczyki, to idealny dodatek do stroju wieczorowego, ale po wielu godzinach noszenia takiej biżuterii, możemy odczuwać dyskomfort. Ciężkie kolczyki stanowią spore obciążenie dla uszu, dlatego pojawia się ból, a niejednokrotnie mamy wrażenie, że dochodzi do rozciągnięcia przekutych uszu. Po zdjęciu biżuterii uszy wracają do pierwotnego wyglądu, a wkrótce znikają dolegliwości bólowe.

Jeśli nasze uszy źle znoszą noszenie ciężkiej biżuterii, powinniśmy zrezygnować z tego typu ozdób. Oczywiście nie chodzi o to, by zupełnie porzucić bogato zdobione modele, ale przynajmniej wybierać modne kolczyki, które mają stosunkowo niską wagę. Waga kolczyków uzależniona jest nie tylko od tego, jak wiele metalu zużyto do ich wykonania, ale również od rodzaju materiału i jego próby. Znaczenie ma również waga kamieni, szkiełek i innych materiałów wykorzystywanych do zdobienia kolczyków.

Kolczyki a bolące uszy

Nosisz niewielkie, lekkie kolczyki bez zawartości niklu, a mimo to bolą cię uszy? Jeśli przez długi czas dziurki w uszach pozostawały nietknięte, nagły powrót do noszenia kolczyków może spowodować dyskomfort. Uszy bolą, bo zdążyły odwyknąć od obecności ciała obcego. Niektórzy twierdzą wręcz, że dziurki w uszach zarastają. To oczywiście może się zdarzyć, ale najczęściej wtedy, gdy dziurki w uszach są stosunkowo świeże, albo kolczyki nie były noszone naprawdę długo, np. przez kilka lat. Co zrobić w tej sytuacji? Jeśli jesteśmy zdeterminowani do noszenia kolczyków, nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i stopniowo przyzwyczajać uszy do obecności ciała obcego.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments