Strona głównaTurystykaKosmetyczka damska

Kosmetyczka damska

Kosmetyczka damska – jej rozmiar i zawartość

Mężczyźni korzystają z kosmetyczek, ale nie tak często jak kobiety. Męska kosmetyczka stoi na półce w łazience i jest zabierana na większe wyjazdy, takie jak długie wakacje, delegacje służbowe czy pobyty w szpitalu. Z kolei kosmetyczka damska jest w użyciu każdego dnia. Codziennie ląduje w torebce za wyjątkiem sytuacji, gdy ta ostatnia przyjmuje naprawdę mikroskopijne rozmiary.

Kosmetyczka damska – funkcje, zawartość

Kobiety najczęściej mają kilka kosmetyczek. Większe zabierają ze sobą w podróż, mniejsze noszą w torebce. Kosmetyczka, jak sama nazwa wskazuje, służy do przechowywania kosmetyków. Współczesne kobiety są jednak bardzo kreatywne i potrafią upchnąć tam szereg innych rzeczy, w tym pieniądze, dokumenty, leki, plastry, długopisy, klucze, biżuterię oraz inne, drobne przedmioty, takie jak pendrive czy ładowarka do telefonu. Noszenie kilku kosmetyczek pozwala utrzymać porządek w torebce, dzięki czemu hasła, że w damskiej torebce zawsze panuje bałagan stają się nieaktualne.

Rozmiar i kształt damskiej kosmetyczki

Kosmetyczka damska może występować w wielu rozmiarach i gamach kolorystycznych. Często kosmetyczki sprzedawane są w zestawach – od najmniejszej, mieszczącej ledwo pomadkę i puder, po naprawdę duże saszetki, w których można schować pełnowymiarowe szampony, żele i balsamy. Kosmetyczka damska może być wykonana z rozmaitych materiałów, ważne jednak, by nie były one przemakalne. Dzięki temu, w razie gdyby coś się wewnątrz saszetki rozlało, rzeczy w torebce nie ulegną zamoczeniu.

Kosmetyczki przyjmują różne kształty – owalne, półokrągłe, kwadratowe, trapezowe. Wszystkie zasuwane są na zamek błyskawiczny, ponieważ jest to rozwiązanie najszybsze i najwygodniejsze. Niektóre kosmetyczki poza centralną przegrodą wyposażone są również w inne, mniejsze przegródki, umożliwiające przechowywanie próbek produktów. Dotyczy to zwłaszcza saszetek w większych rozmiarach. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się też skórzane kosmetyczki – klasyczny wygląd, mocne szwy i wysokiej jakości materiały zawsze są w cenie.

Poprzedni artykułJak powstaje torebka damska
Następny artykułTorebki damskie
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments