Strona głównaLifestyleŁączenie biżuterii – o czym warto pamiętać?

Łączenie biżuterii – o czym warto pamiętać?

W zależności od tego, jaki styl ubioru preferujemy i po jakie dodatki sięgamy najchętniej, jesteśmy uważani za osoby znające się na modzie, ubrane zwyczajnie bądź też ubierające się fatalnie. Żadna kobieta nie chce należeć do ostatniej grupy, a jednocześnie nie każda chce podporządkować się temu, co aktualnie uznaje się za modne i właściwe. Niekiedy poszukiwanie własnego stylu zajmuje bardzo dużo czasu. Umiejętność łączenia wygody z elegancją, wybierania ubrań, w których nie tyko wyglądamy, ale i czujemy się dobrze, bywa trudna do opanowania. Tym bardziej, że poszukując własnego stylu, nie należy skupiać się wyłącznie na ubraniach, ale również dodatkach i biżuterii. To właśnie te elementy stanowią dopełnienie całości stylizacji, ponadto właściwie dobrana biżuteria podkreśla atuty sylwetki i urodę. Ważnym tematem jest również łącznie biżuterii, a zatem umiejętność tworzenia ciekawych zestawów z kilku różnych naszyjników, bransoletek czy pierścionków.

Łączenie biżuterii złotej i srebrnej

Dawniej uważano, że łączenie ze sobą biżuterii wykonanej ze złota i srebra jest niedopuszczalne i świadczy o złym guście osoby, która decyduje się na takie połączenie. Rzeczywiście wśród kobiet starszego pokolenia trudno spotkać takie, które nosiłyby jednocześnie wyroby biżuteryjne w kolorze złotym i srebrzystobiałym. Natomiast młodsze panie chętnie stawiają na tak nowoczesne zestawienia, ale podchodzą do tego z rozsądkiem.

W salonach jubilerskich i sklepach z biżuterią można spotkać szereg wyrobów biżuteryjnych łączących złoto i srebro. Najczęściej są to bransoletki i pierścionki. Markowa biżuteria, która w jednym modelu łączy kolor złoty i srebrny, może stanowić punkt wyjścia do noszenia kolejnych ozdób w tych odcieniach. Przykładowo, zakładając pierścionek pleciony z kontrastowych metali szlachetnych, śmiało możemy założyć na sąsiadujące palce zarówno ozdoby złote, jak i srebrne. Ważne, by były wykonane w podobnej stylistyce.

Zestawy z kilku naszyjników lub bransoletek

Poprzez umiejętne łącznie biżuterii należy rozumieć tworzenie spójnych zestawów na nadgarstek lub dekolt. Jeszcze kilka lat temu modne było jednoczesne noszenie dwóch lub trzech naszyjników. Dziś takie łączenie biżuterii przestało być jednym z dominujących trendów, ale wciąż jest dopuszczalne i wygląda bardzo interesująco. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną ze sobą zestawione naszyjniki w podobnym stylu. Najlepiej, jeśli są to delikatne łańcuszki wyposażone w subtelne zawieszki, a każdy z tych łańcuszków ma inną długość. Dzięki temu zawieszki nie będą na siebie nachodziły. Zawieszki są też bardzo ciekawym dodatkiem do bransoletek w minimalistycznym stylu. Je również można dowolnie zestawiać, tworząc w ten sposób spójny, modny zestaw.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments