Strona głównaModaMiękkie tkaniny – nowości

Miękkie tkaniny – nowości

Dlaczego miękkie tkaniny

Tkaniny to bardzo wdzięczny temat. Jest tylko cech tkanin, które mają takie ciekawe właściwości. Wystarczy choćby pomyśleć o strukturze, teksturze, splocie, miękkości, kolorze czy wzorze. Wybierając tkaninę w zależności od potrzeb może szukać tylko i wyłącznie tkanin miękkich, które posłużą nam do uszycia szlafroków albo możemy skupić się na poszukiwaniu twardych tkanin, które będą bardzo wytrzymałe. Podobnie ma się sprawa z kolorami. Odcienie, wzory i kolory to cały nowy świat, w którym co ciekawe można się z łatwością faktycznie zgubić.

Ciekawym przykładem są tutaj na pewno miękkie tkaniny. Miękkie tkaniny takie jak frotte to tkaniny, których celem jest stworzenie miękkich i przytulnych rzeczy, które są niezwykle przyjemne w dotyku (przeczytaj więcej o typach tkanin tutaj). Tego typu tkaniny są zatem najczęściej wykorzystywane do projektowania i szycia szlafroków, piżam, kocyków, pościeli czy także obić na meble. Oczywiście nie jest powiedziane, że są to jedyne i wyłączne zastosowania tego typu miękkich tkanin. Zastosowań jest tutaj oczywiście znacznie więcej, ale liczy się przede wszystkim fakt, że miękkie tkaniny w rękach oryginalnych projektantów mogą zyskać nowe życie. Co można z nich wyczarować?

Nowoczesne projekty

Miękkie tkaniny pojawiają się bardzo często w przypadku ciekawych indywidualnych projektów. Chodzi tutaj zarówno o słynnych projektantów z domów mody, ale także o projektantów mody ulicznej czy zwykłych ludzi, którzy mają talent jak i postanowili po prostu pobawić się tkaniną. Miękkie tkaniny wbrew pozorom wcale nie są łatwe w obróbce. Fakt, że są miękkie często sprawia, że materiał ciężko się układa i projekt nie wygląda dokładnie tak jak życzył sobie tego projektant. Nie zmienia to jednak faktu, że miękkie tkaniny mają szereg ciekawych i oryginalnych zastosowań.

Projekty i pomysły możemy z łatwością znaleźć online. W Internecie mamy pełno zdjęć, filmików, ale także po prostu rysunków różnorodnych projektów. Wystarczy tutaj tylko odrobina chęci i wyobraźni i można znaleźć naprawdę bardzo ciekawe propozycje. Na forach, portalach tematycznych czy blogach, co ciekawe nie tylko tych modowych możemy znaleźć naprawdę bardzo wiele ciekawych rzeczy. Wystarczy się tylko rozejrzeć i poszukać. Kreatywna wyobraźnia i umiejętności związane z szyciem pomogą nam w  reszcie. Pomocą mogą nam także służyć znajomi i przyjaciele – ich pomysły mogą się tutaj nawet okazać kluczowe. Kot wie lepiej, w czym chodzić jak nie konkretni ludzie, którzy potrzebują ubrań na różne okazje. Warto zatem zacząć projektować już dziś.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments