Strona głównaModaMiękkie tkaniny – nowości

Miękkie tkaniny – nowości

Dlaczego miękkie tkaniny

Tkaniny to bardzo wdzięczny temat. Jest tylko cech tkanin, które mają takie ciekawe właściwości. Wystarczy choćby pomyśleć o strukturze, teksturze, splocie, miękkości, kolorze czy wzorze. Wybierając tkaninę w zależności od potrzeb może szukać tylko i wyłącznie tkanin miękkich, które posłużą nam do uszycia szlafroków albo możemy skupić się na poszukiwaniu twardych tkanin, które będą bardzo wytrzymałe. Podobnie ma się sprawa z kolorami. Odcienie, wzory i kolory to cały nowy świat, w którym co ciekawe można się z łatwością faktycznie zgubić.

Ciekawym przykładem są tutaj na pewno miękkie tkaniny. Miękkie tkaniny takie jak frotte to tkaniny, których celem jest stworzenie miękkich i przytulnych rzeczy, które są niezwykle przyjemne w dotyku (przeczytaj więcej o typach tkanin tutaj). Tego typu tkaniny są zatem najczęściej wykorzystywane do projektowania i szycia szlafroków, piżam, kocyków, pościeli czy także obić na meble. Oczywiście nie jest powiedziane, że są to jedyne i wyłączne zastosowania tego typu miękkich tkanin. Zastosowań jest tutaj oczywiście znacznie więcej, ale liczy się przede wszystkim fakt, że miękkie tkaniny w rękach oryginalnych projektantów mogą zyskać nowe życie. Co można z nich wyczarować?

Nowoczesne projekty

Miękkie tkaniny pojawiają się bardzo często w przypadku ciekawych indywidualnych projektów. Chodzi tutaj zarówno o słynnych projektantów z domów mody, ale także o projektantów mody ulicznej czy zwykłych ludzi, którzy mają talent jak i postanowili po prostu pobawić się tkaniną. Miękkie tkaniny wbrew pozorom wcale nie są łatwe w obróbce. Fakt, że są miękkie często sprawia, że materiał ciężko się układa i projekt nie wygląda dokładnie tak jak życzył sobie tego projektant. Nie zmienia to jednak faktu, że miękkie tkaniny mają szereg ciekawych i oryginalnych zastosowań.

Projekty i pomysły możemy z łatwością znaleźć online. W Internecie mamy pełno zdjęć, filmików, ale także po prostu rysunków różnorodnych projektów. Wystarczy tutaj tylko odrobina chęci i wyobraźni i można znaleźć naprawdę bardzo ciekawe propozycje. Na forach, portalach tematycznych czy blogach, co ciekawe nie tylko tych modowych możemy znaleźć naprawdę bardzo wiele ciekawych rzeczy. Wystarczy się tylko rozejrzeć i poszukać. Kreatywna wyobraźnia i umiejętności związane z szyciem pomogą nam w  reszcie. Pomocą mogą nam także służyć znajomi i przyjaciele – ich pomysły mogą się tutaj nawet okazać kluczowe. Kot wie lepiej, w czym chodzić jak nie konkretni ludzie, którzy potrzebują ubrań na różne okazje. Warto zatem zacząć projektować już dziś.

Poprzedni artykułTorebki damskie
Następny artykułPrzewiewne ubrania – letnie stroje
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments