Strona głównaPoradyNeutralne kolory – pomysły na stylizacje

Neutralne kolory – pomysły na stylizacje

Neutralne kolory, czyli jakie

Każdy z nas w pewnym momencie chciałyby w pewien sposób pokazać swój styl i oryginalność. Aby móc jednak faktycznie tego dokonać trzeba się co nieco postarać i faktycznie spróbować pokazać się  z innej strony. Neutralne kolory to w takich przypadkach jeden z tych elementów, który sprawia, że całość jeśli nie będzie poparta jakimś ciekawym dodatkiem nie będzie po prostu wyglądała dobrze. Dlaczego?

Po pierwsze, neutralne kolory mogą tak naprawdę być w pewien sposób bardzo nudne. Chodzi o to, ze neutralne kolory jak ta sama nazwa wskazuje mogą, ale wcale nie muszą wyglądać nudno. Neutralne kolory takie jak biel, beż, delikatne odcienie żółtego czy różowego to najogólniej rzecz mówiąc kolory, które są po prostu nierzucające się w oczy i nie przyciągają uwagi. Są to zazwyczaj kolory jasne, ale w takim bladym odcieniu, który nie jest ani bardzo jasny, ani bardzo intensywny. Są to także kolory, które jeśli nie zestawione z jakimś innym kontrastowym kolorze mogą po prostu wyglądać bardzo źle. Na co należy jeszcze tutaj zwrócić uwagę?

Ponadczasowy styl

Jeśli zatem marzy nam się jakaś naprawdę stylowa kreacja powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z czym zestawiamy takie neutralne kolory. Mowa będzie tutaj przede wszystkim o tym, w jaki sposób wybieramy rodzaj ubrań, ale przede wszystkim ich kolor. Neutralne kolory będą z pewnością bardzo dobrze wyglądały jeśli tylko zestawimy je z czymś, co będzie definitywnie przyciągać uwagę – mowa tutaj  takich elementach jak bardzo intensywne kolory,  niebanalne wzory bazujące na kontraście kolorystycznym i wiele innych.

W przypadku neutralnych kolorów należy także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób układa się takie zestawienie, czy przypadkiem nie mamy zbyt wielu naturalnych kolorów, cała stylizacja bazująca na bieli, beżu i odcieniu żółtym to może być zbyt nudna mieszanka. Nie zapominajmy także o fakcie, że za dużo kolorów może sprawić, że całość stylizacji jest po prostu zbyt wyrazista. Warto wiedzieć, że tak jak je wszystkim także w komponowaniu stylizacji warto postawić na umiar. Umiar ma przecież tutaj bardzo duże znaczenie i nie powinno się o tym zapominać. Pamiętajmy także, że sam fakt, że mówimy o neutralnych kolorach wcale nie oznacza, że można je zestawiać z innymi dowolnymi barwami. Nie wszystko będzie tutaj do siebie pasować. Jeśli szukamy inspiracji, a nie wiemy dokładnie gdzie ją znaleźć można znaleźć. szereg innych inspiracji w Internecie. Na blogach i forach tematycznych mamy naprawdę szereg ciekawych informacji.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments