Strona głównaLifestyleOd czego zależy jakość odzieży?

Od czego zależy jakość odzieży?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być banalnie prosta. Jakość odzieży zależy od jakości tkaniny, a ta z kolei od składu materiałowego i rodzaju splotu. Oczywiście jest w tym dużo prawdy, niemniej zwróćmy uwagę, że jakość ubrania często zależy również od wykonania, sposobu szycia i metody przytwierdzania zdobień. Odzież dobrej jakości to taka, która dobrze znosi intensywne użytkowanie i wielokrotne prania, ponadto jest wolna od szkodliwych substancji chemicznych, a zatem nie posiada brzydkiej woni, jest przyjemna dla skóry i bezpieczna dla zdrowia.

Tkaniny naturalne i sztuczne a jakość odzieży

Część osób uważa, że bluzka wykonana z poliestru absolutnie nie może być produktem wysokiej jakości. To prawda, że poliester nie jest materiałem najbardziej komfortowym w noszeniu, ponieważ kiepsko przepuszcza powietrze, ale jednocześnie może być tkaniną wyjątkowo trwałą. Poliester to włókno odporne na uszkodzenia, dlatego często dodaje się go do bawełny, by zwiększyć trwałość naturalnych włókien. I chociaż poliester elektryzuje się i w gorące dni przykleja do skóry, jest włóknem lubianym przez producentów odzieży, a produkowane z niego ubrania długo zachowują pierwotny wygląd.

Z kolei tkaniny pochodzenia naturalnego są przyjemne dla ciała, ale niekiedy kłopotliwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Nie zawsze można też mówić o ich wysokiej trwałości. Z pewnością każdy z nas choć raz kupił bawełniany t-shirt, który po pierwszym praniu zupełnie zmienił wygląd. Prześwitująca tkanina i poprzekręcane szwy z pewnością nie są tym, czego oczekujemy od bawełnianej koszulki. Z kolei ubrania lniane niesamowicie się gniotą, a jedwab wymaga delikatnego prania i prasowania. Z powyższego wynika, że o jakości ubrania nie zawsze świadczy to, z jakiej tkaniny zostało wykonane. Nawet najlepsza tkanina nie będzie wyglądała dobrze, jeśli uszytego z niej ubrania będą wystawały nitki, a szwy poprują się przy pierwszej próbie założenia.

 

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments