Strona głównaModaOkrycia wierzchnie

Okrycia wierzchnie

Okrycia wierzchnie na zimę

Ostatnie zimy w Polsce są dość łagodne – temperatury oscylują w okolicach 0o C. Oczywiście zdarzają się także dni znacznie cieplejsze, bądź przeciwnie – bardzo mroźne. W każdym razie zimą wyjście z domu bez okrycia wierzchniego nie jest możliwe. Strój zawsze powinien być dostosowany do temperatury otoczenia, bo tylko wtedy będziemy czuć się komfortowo i tylko wtedy ograniczymy ryzyko przegrzania lub wyziębienia organizmu, a co za tym idzie – złapania infekcji. Okrycia wierzchnie na zimę mają zapewniać komfort cieplny, ale także wygodę i atrakcyjny wygląd.

Męskie okrycia wierzchnie na zimę dla mężczyzn

Zdecydowania większość polskich mężczyzn decyduje się na zakup kurtki w ciemnym kolorze. Zwykle jest to kurtka o uniwersalnym kroju, pasująca zarówno do niezobowiązujących stylizacji weekendowych, jak i sprawdzająca się w sytuacjach nieco bardziej oficjalnych.

Mężczyźni mogą wybierać wśród kurtek puchówek, kurtek typu softshel, kurtek całkowicie gładkich i wielu innych. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także męskie parki z kapturem.

Wielu mężczyzn decyduje się także na zakup płaszcza zimowego. Z pewnością takie strój sprawdzi się w przypadku mężczyzn, którzy zobowiązani są do przestrzegania dress codu i zwykle przychodzą do pracy w garniturach. Płaszcz przyda się także podczas oficjalnych wyjść, uroczystości rodzinnych i imprez okolicznościowych.

Damskie okrycia wierzchnie na zimę

Kobiety, podobnie jak mężczyźni, mogą wybierać spośród wielu typów kurtek i płaszczy zimowych. Jeśli chodzi o kurtki, w ostatnich latach prym wiodą parki, ale równie często spotykamy na ulicach kobiety w wygodnych puchówkach. Modne są zarówno kurtki długie, jak i krótkie, z futerkiem przy kapturze lub bez niego, kolorowe i w stonowanych barwach.

Jeśli chodzi o płaszcze zimowe, wybór jest naprawdę ogromny. W modzie są płaszcze dwu- i jednorzędowe, zapinane na wymyślne guziki. Płaszcz może posiadać duży kołnierz albo niewielką stójkę. Niektóre zapinają się po samą szyję, inne pozostawiają miejsce na pokaźny szal. Płaszcze damskie mogą mieć różną długość, ale zdecydowana większość kobiet wybiera takie, które kończą się mniej więcej w połowie uda.

Inne popularne wśród kobiet okrycia wierzchnie na zimę to futra i kożuchy. To, czy będą to produkty pochodzenia naturalnego, czy też futerka syntetyczne, uzależnione jest od przekonań i gustu danej osoby. Faktem jest jednak, że kiedyś naturalne futra i skóry uważano za wyroby luksusowe, dziś zaś wiele osób, zwłaszcza obrońców zwierząt, zdecydowanie potępia ich noszenie.

Dodatki do okryć wierzchnich

Aby strój na zimę był kompletny, konieczne jest dobranie do kurtki czy płaszcza odpowiednich dodatków. Do wyboru mamy wiele rodzajów czapek, szalików i kominów. Mężczyźni decydują się zwykle na dość skromne szaliki, z kolei niektóre kobiety wybierają pokaźne szale, zapewniające wysoki komfort cieplny. Zimą nie zapominamy także o ciepłych rękawiczkach.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments