Strona głównaModaPo czym poznać biżuterię dobrej jakości?

Po czym poznać biżuterię dobrej jakości?

Biżuteria to świetny dodatek do każdej stylizacji, oczywiście pod warunkiem, że jest właściwie dobrana i nie wygląda na zużytą. Biżuteria może podkreślić urodę, podbić kolor tęczówki oka, zaakcentować kości policzkowe, zwrócić uwagę na długą szyję i rozświetlić cerę. Może również podkreślić charakter stylizacji, sprawić, że stanie się bardziej wytworna, odświętna, albo przeciwnie – mocno rockowa lub romantyczna. Kobiety kochają biżuterię nie bez powodu. Wiedzą, że za sprawą dobrze dobranych błyskotek mogą prezentować się wyjątkowo pięknie, co wpływa na ich pewność siebie.

Jak właściwie dobrać biżuterię?

Niezależnie od tego, czy kupujemy biżuterię dla siebie, czy też dla bliskiej osoby, musimy mieć na uwadze kilka kwestii. Przede wszystkim nie warto kupować biżuterii, która w żaden sposób nie pasuje do stylu danej osoby i nie jest ani trochę podobna do błyskotek, które ta osoba ma w swojej kolekcji. Oczywiście nie chodzi o to, by powielać schemat i kupić niemal identyczne kolczyki czy bransoletkę, ale jeśli ktoś nie lubi masywnej, dużej biżuterii, nie kupujmy mu długich, ciężkich kolczyków ani naszyjnika na grubym łańcuchu. Jeśli ktoś preferuje biżuterię złotą i w ogóle nie nosi srebra, nie kupujmy mu srebrnej bransoletki.

Biżuteria powinna być też w jakiś sposób dopasowana do stylu życia danej osoby. Kobiecie, która wykonuje pracę biurową i każdego dnia nosi eleganckie spódnice, koszule i żakiety, raczej nie podarujemy kolorowej, brzęczącej bransoletki, ani długich kolczyków z chwostami. Chyba, że wiemy, iż zbliża się okazja, na którą będzie mogła je założyć. Poza tym warto zawrócić uwagę na reprezentowany styl urody i figurę. Przykładowo krótki, opinający szyję naszyjnik nie będzie dobrym prezentem dla kobiety przy kości.

Wybór biżuterii wysokiej jakości

Jak właściwie dobierać biżuterię? Na pewno należy zwrócić uwagę na jej jakość. Właściwie dobrana biżuteria to taka, która będzie cieszyć oko przez długi czas. Może to być biżuteria sztuczna, ale nie bazarowa, nie malowana jakąś tanią farbą, która odpadnie już przy pierwszym użyciu. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest biżuteria markowa (np. biżuteria Rebecca), która zdobyła popularność za sprawą efektownego designu, ale i wysokiej jakości.

Wysoka jakość biżuterii – biżuteria markowa

Biżuteria wysokiej jakości to taka, która została wykonana ze starannie dobranych materiałów. Najlepszym materiałem na drogocenną biżuterię są złoto i srebro wysokiej próby, a także stal szlachetna. Ważny jest również materiał użyty do ozdabiania biżuterii – biżuteria markowa zdobiona jest zwykle kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Świetnym przykładem jest tutaj włoska biżuteria, wykonywana z materiałów najwyższej jakości, ale i z ogromną dbałością o detale.

Biżuterię dobrej jakości rozpoznają przede wszystkim fachowcy w tej dziedzinie, ale nie zawsze mamy możliwość poddania błyskotki fachowej ocenie złotnika. Sami możemy spróbować sprawdzić jakość biżuterii na podstawie tego, jak się prezentuje i jak zachowuje pod wpływem tarcia czy delikatnego zgniatania. Zwróćmy uwagę, czy kolor się nie ściera, a kamyczki nie są luźne. Sprawdźmy, jak wyglądają łączenia, czy nie są zbyt delikatne, czy nie ma tam przerw, ubytków albo pęknięć. W przypadku biżuterii oferowanej jako złota albo srebra, koniecznie poszukajmy próby.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments