Strona głównaModaProducent tkanin ubraniowych

Producent tkanin ubraniowych

Tkaniny można podzielić na wiele kategorii, m.in. biorąc pod uwagę ich pochodzenie (tkaniny naturalne i syntetyczne) albo funkcje użytkowe. Z pewnością nie każda tkanina może pełnić te same funkcje, dlatego ze względu na zastosowania wyróżniamy tkaniny ubraniowe, przeznaczone do szycia odzieży, tkaniny dekoracyjne, z których powstają ozdoby tekstylne, a także tkaniny techniczne, posiadające specjalne właściwości, dzięki którym mogą być wykorzystywane w trudnych warunkach. Producent tkanin ubraniowych prawie nigdy nie zajmuje się produkcją tkanin technicznych, w przypadku których wykorzystuje się specjalne maszyny i apretury  – w ten sposób powstają m.in. tkaniny meblowe i samochodowe.

Tkaniny ubraniowe a tkaniny techniczne

Zarówno w przypadku tkanin przeznaczonych do szycia odzieży, jak i materiałów do tapicerowania mebli, stosowania w sektorze marynistycznym, służbie zdrowia czy transporcie publicznym, istotna jest zarówno jakość tkaniny, jak i jej wygląd. Zauważmy jednak, że tkanina ubraniowa nie musi posiadać specjalnych właściwości, powłok antybakteryjnych, warstw ognioodpornych, nie musi zapewniać wodoodporności (wyjątkiem jest tutaj odzież przeciwdeszczowa). Tkaniny ubraniowe powinny być trwałe, dzięki czemu dobrze zniosą kolejne prania, ale przecież nie są użytkowane z taką intensywnością jak materiały, którymi powleka się siedziska w autobusach czy pociągach.

Z uwagi na powyższe produkcja tkanin odzieżowych i technicznych przebiega nieco inaczej, dlatego producenci tkanin zwykle koncentrują się na konkretnym sektorze, np. oferują tkaniny i materiały obiciowe, tkaniny do produkcji odzieży dla spawaczy, tkaniny koszulowe itd.

Producent tkanin wysokiej jakości

Niezależnie od tego, na jakiego rodzaju materiałach koncentruje się producent tkanin, powinien przykładać ogromną wagę do jakości oferowanych wyrobów. Jeśli chodzi o tkaniny odzieżowe, z pewnością powinny posiadać certyfikat OEKO-TEX standard 100, który jest wiodącym na świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oznacza to, że certyfikowane tkaniny są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka. Chodzi zwłaszcza o takie substancje, jak pestycydy, chlorofenole, formaldehyd, barwniki alergizujące, barwniki azowe i ekstrahowalne metale ciężkie. Taki certyfikat powinny posiadać nawet te tkaniny, które służą do szycia odzieży nieprzylegającej bezpośrednio do ciała, a więc także odzieży wierzchniej.

Producent tkanin musi stale kontrolować proces powstawania tkaniny. Jest to ważne zarówno w przypadku tkanin pochodzenia naturalnego, a więc tkanin bawełnianych, lnianych, wełnianych, jedwabnych, jak i syntetyków i różnorodnych mieszanek. Informacje na temat gotowych wyrobów, ich składu materiałowego, gramatury, barwy, rodzaju splotu itp. należy przekazać do hurtowni tkanin, która jest zainteresowana sprzedażą tego typu wyrobów. Obecnie coraz więcej hurtowni prowadzi stronę internetową, niekiedy również sklep internetowy, dlatego chce umieścić w obrębie witryny wszelkie istotne informacje na temat oferowanych produktów.

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments