Strona głównaModaSukienki na wesele

Sukienki na wesele

Najlepsze sukienki na wesele

Wesele to jedna z tych okazji, które wymagają odświętnego stroju. O ile w przypadku mężczyzn strojem tym jest koszula i klasyczny garnitur, o tyle kobiety mają często problem z wyborem odpowiedniej kreacji. Tym bardziej w czasach, gdy modne jest właściwie wszystko. Jedno jest pewne – sukienki na wesele nie powinny przyćmić tej jednej, najważniejszej tego wieczoru, czyli sukni panny młodej.

Sukienka na ślub i wesele

Dziś przebieranki podczas wesela zdarzają się raczej rzadko. Kobiety w tej samej sukience wybierają się do kościoła czy urzędu stanu cywilnego i w tej samej bawią się na weselu. Jeśli już muszą coś zmieniać, to najczęściej są to buty – nie zawsze da się przetańczyć całą noc w butach na wysokim obcasie.

Dziś wydekoltowane suknie i odkryte ramiona w kościele miewają nawet panny młode, dlatego na ślub można pójść w sukience każdego typu. Jeśli jednak wolimy zasłonić ramiona, musimy pamiętać o wyborze odpowiedniego żakietu, bolerka, szala czy etoli.

Wygodne sukienki na wesele

Wesele to impreza taneczna. Sukienka nie może być zatem strojem, który uniemożliwi swobodny taniec. Nie powinna być za długa, ponieważ powstanie ryzyko przydepnięcia, poza tym będzie się plątać między nogami. Nie może być także za krótka, ponieważ niektóre figury taneczne mogą okazać się niebezpieczne… Nie powinna być również zbyt wąska, gdyż uniemożliwi postawienie większych kroków. W przypadku sukienek bez ramiączek warto również zwrócić uwagę na ich dobre dopasowanie w górnej części – nie powinny się zsuwać podczas intensywnego tańca, bo będą wymagały częstego, irytującego poprawiania.

Sukienki na wesele – propozycje

Na współczesnych polskich weselach pojawiają się kobiety w najróżniejszych sukienkach. Część kobiet przychodzi w eleganckich sukniach balowych, inne w sukienkach koktajlowych. Spotykamy także dziewczęta w zwiewnych, kwiecistych, niemal plażowych sukienkach, które nie mają wiele wspólnego z luksusem i elegancją. Niektóre kobiety zakładają zaś sukienki typowo biurowe- bardzo proste i klasyczne. Wiele zależy od charakteru imprezy. Czym innym jest skromny obiad w restauracji, czym innym wesele w eleganckiej sali balowej, a czym innym w strażackiej remizie.

Kolory sukienek na wesele

Sukienka na wesele może być jednokolorowa lub wielobarwna – nie ma to żadnego znaczenia. Nie ma reguł mówiących o tym, jaki kolor wypada założyć na tego typu uroczystość. Przyjęło się jednak, że sukienka gościa weselnego nie powinna być biała, ponieważ jest to kolor zarezerwowany dla panny młodej. Część osób uważa również, że nie powinna być czarna, ale w praktyce wiele eleganckich jest w kolorze klasycznej czerni.

Poprzedni artykułTkanina w kwiaty
Następny artykułTkaniny
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments