Strona głównaLifestyleSymbolika biżuterii – zawieszki do bransoletek

Symbolika biżuterii – zawieszki do bransoletek

Powodów, dla których sięgamy po biżuterię, może być kilka. Poza najbardziej oczywistą funkcją estetyczną, biżuteria może mieć również znaczenie symboliczne, zarówno jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, religię czy wyznawany światopogląd. Dziś spotykamy się z tym zdecydowanie rzadziej, ale w przeszłości biżuteria była również symbolem przynależności klasowej. Obecnie o symbolice biżuterii decydują przede wszystkim zamieszczone na niej ozdoby, zarówno w formie zawieszek, jak i grawerunków. Prym wiodą tutaj zawieszki do bransoletek.

Biżuteria symbolem miłości

Biżuteria należy do grupy prezentów, którymi mężczyźni lubią obdarowywać swoje wybranki szczególnie chętnie. Jeśli brakuje pomysłu na oryginalny prezent, biżuteria sprawdzi się zawsze. Oczywiście nie należy kupować przypadkowych produktów, a skupić się na wyrobach, które z dużym prawdopodobieństwem spodobają się obdarowywanej osobie. Kolor biżuterii, wielkość, typ zdobień – wszystko to jest ważne podczas wyboru biżuterii. Jeśli chcemy dodatkowo podkreślić wagę uczucia, warto postawić na symbole, które jednoznacznie kojarzą się z miłością.

Najbardziej oczywistym symbolem miłości jest serce. Grawerunek w kształcie serca może pojawić się na bransoletce lub wewnątrz pierścionka. Dodatkowo pierścionek może posiadać wysadzane kamieniami szlachetnymi oczko w kształcie serca. Ten sam symbol spotykamy na zawieszkach do łańcuszków, bransoletek czy kolczyków.

Symbolem trwałości związku może być również znak nieskończoności. W sklepach oferujących modne zawieszki do bransoletek bez trudu odnajdziemy symbol nieskończonej miłości i przywiązania. Dużą popularnością cieszą się również zawieszki w kształcie róży – nie od dziś wiadomo, że czerwona róża to jeden z powszechnie znanych symboli miłości.

Zawieszki do bransoletek komponowanych

Oczywiście zawieszki do bransoletek nie muszą przyjmować określonego kształtu. Ozdobne linki do bransoletek komponowanych mają klasyczną, kanciastą formę i taki sam kształt, jak linki nieozdobione, natomiast można na nich umieścić najróżniejsze symbole i napisy. Symbole miłości to nie tylko serce, znak nieskończoności czy róża, ale również łuk ze strzałą Amora, splecione dłonie, klucz do serca czy połączone symbole Marsa i Wenus. Tego typu zawieszki do bransoletek mogą również zawierać krótkie napisy z wyznaniem miłości.

Zawieszki do bransoletek z przesłaniem

Biżuteria to dobry pomysł na prezent nie tylko dla ukochanej osoby, ale również mamy, przyjaciółki czy siostry. Poprzez dobór odpowiedniej zawieszki, można wyczarować prezent pasujący każdemu i na każdą okazję. W przypadku bransoletek dla siostry lub przyjaciółki dobrze sprawdzą się zawieszki symbolizujące szczęście, czyli m.in. czterolistna koniczyna, słoń z uniesioną trąbą, podkowa lub biedronka. Mamę warto obdarować bransoletką z modną zawieszką nawiązującą do motywów florystycznych. Wszelkie kwiatki, listki i palemki to wyraz pozytywnych uczuć i głębokiej sympatii (oczywiście oprócz tego każdy kwiat ma własną symbolikę).

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments