Strona głównaTurystykaUszkodzona walizka

Uszkodzona walizka

Uszkodzona walizka – jak temu zapobiegać?

Linie lotnicze dokładają wszelkich starań, by bagaże pasażerów były bezpieczne. Zaginięcie bagażu nie zdarza się nagminnie, choć oczywiście taka sytuacja może się przydarzyć, szczególnie, jeśli wielu pasażerów ma identyczną walizkę. Oczywiście każda walizka jest podpisana, więc nawet jeśli trafi w niepowołane ręce, po sprawdzeniu identyfikatora, powinna wrócić na taśmę. Ale co zrobić, gdy otrzymamy nasz bagaż, ale jego stan będzie pozostawiał wiele do życzenia? Czy uszkodzona walizka upoważnia do ubiegania się o odszkodowanie? Jak zapobiegać takim sytuacjom?

Uszkodzona walizka – jak postępować?

Część pasażerów nie zdaje sobie sprawy, że z tytułu uszkodzenia bagażu należy im się odszkodowanie. Obowiązkiem linii lotniczych jest dopilnować, by powierzone im mienie było odpowiednio zabezpieczone. Jeśli tak się nie stanie, uszkodzona walizka jest powodem do wniesienia reklamacji. Szkodę należy zgłosić od razu po odebraniu walizki. Wymagane będzie sporządzenie oficjalnego protokołu. Szkodę można zgłosić także później, bowiem może się zdarzyć tak, że zauważymy ją dopiero po przyjeździe do domu czy hotelu. Wówczas reklamację składamy na piśmie w nieprzekraczalnym terminie siedmiu dni, ale trzeba będzie udowodnić, że uszkodzenia powstały w samolocie czy na lotnisku, zanim wzięliśmy bagaż do ręki. Po rozpatrzeniu reklamacji pasażer otrzyma odszkodowanie zgodnie z warunkami określającymi odpowiedzialność linii lotniczej za zaistniałą szkodę.

Jak zapobiegać uszkodzeniom bagażu?

Zarówno zagubieniu, jak i uszkodzeniu bagażu można zapobiegać. Co prawda żadna metoda nie zagwarantuje, że nic złego z naszym bagażem się nie stanie, ale zminimalizuje ryzyko wystąpienia takiej sytuacji. Dobrze, by bagaż się wyróżniał. Warto zatem kupić kolorową, całkowicie inną od reszty walizkę, a jeśli już mamy bagaż w najpopularniejszym kolorze czarnym, staramy się dopiąć do niego kolorowy breloczek, zawieszkę czy nawet barwną wstążkę. Dbamy o to, by każda walizka była dobrze opisana. Do rejestrowanego bagażu staramy się nie wkładać wartościowych przedmiotów, a jeśli przewiezienie wszystkich w bagażu podręcznym nie jest możliwe, przypinamy do dużej walizki kłódkę bądź foliujemy ją w wyznaczonym do tego miejscu. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup specjalnego, ochronnego pokrowca na walizkę. Nie tylko zapobiegnie uszkodzeniu bagażu, ale też ułatwi jego rozpoznanie na taśmie bagażowej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Torebki damskie

Kosmetyczka damska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments