Strona głównaTurystykaWalizki dziecięce

Walizki dziecięce

Walizki dziecięce – wymysł czy potrzeba?

Małe dzieci doskonale odzwierciedlają zachowania dorosłych. Od najmłodszych lat chcą być jak mama i tata. Jest to jak najbardziej naturalne, a jedyne, o co powinni dbać opiekunowie dziecka, to dostarczanie prawidłowych wzorców. Dobrym wzorcem jest m.in. nauka poszanowania własnej i cudzej własności. Troska o własne przedmioty, najpierw zabawki, stopniowo coraz cenniejsze rzeczy, powinna być wpajana dzieciom od najmłodszych lat. Obecnie producenci tworzą szereg mniejszych wersji przedmiotów pierwotnie produkowanych wyłącznie dla dorosłych. Należą do nich. m.in. walizki dziecięce.

Walizki dziecięce zamiast plecaczków

Dawniej dziecko mogło nosić wyłącznie tornister, plecaczek, ewentualnie worek. Współczesne plecaki bywają wyposażone w specjalne, wysuwane rączki i kółka. Dzięki temu dziecko może swobodnie przemieszczać się z plecakiem a nie musi dźwigać go na plecach. Na tej samej zasadzie działają podróżne walizki na kółkach, zarówno te w wersji dorosłej, jak i dziecięcej. Dziecko wyruszając w podróż może mieć właśnie takie plecaczek bądź własną walizkę. Oczywiście jej rozmiary są raczej niewielkie, dlatego większość rzeczy zwykle i tak ląduje w bagażu rodziców.

Walizki dziecięce a podróż samolotem

Każda z linii lotniczych ma własne przepisy dotyczące podróżowania dzieci. Zwykle najmniejsze pociechy mogą podróżować na kolanach opiekunów bądź we foteliku samochodowym. Przewóz fotelika i wózka zazwyczaj jest darmowy. Dla małego pasażera rodzic może zabrać torbę z niezbędnymi artykułami higienicznymi oraz jedzeniem. Malutkie dziecko nie może mieć własnego bagażu. Regulamin większości linii lotniczych mówi, że bagaż podręczny może mieć dziecko, które skończyło czwarty rok życia. A więc dopiero wtedy walizki dziecięce mogą znaleźć się na pokładzie samolotu.

Walizki dziecięce – stylistyka, wykonanie

Gdyby walizek dziecięcych nie było, podróżowanie przebiegałoby podobnie. Czy zatem są potrzebne? Część osób powie, że to wymysł, inni, że bardzo wygodne rozwiązanie. Zdania jak zawsze są podzielone. Walizki dziecięce jednak są i zachwycają bogactwem barw i motywów. Mają być nie tylko praktyczne i funkcjonalne (paski, kółka, uchwyty, lekkość) ale też atrakcyjne dla małych podróżników.

RELATED ARTICLES

Torebki damskie

Kosmetyczka damska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments