Strona głównaTurystykaWalizki podróżne

Walizki podróżne

Walizki podróżne i ich rodzaje

W walizkę podróżną warto zaopatrzyć się nawet wtedy, jeśli w najbliższym czasie nie planujemy żadnej podróży. Zakup walizki na ostatnią chwilę, w trakcie sezonu wakacyjnego, niekoniecznie będzie dobrym pomysłem. Może się bowiem okazać, ze w pośpiechu kupimy towar, który nie będzie spełniał naszych oczekiwań i posłuży tylko przez jeden sezon. Tymczasem walizki podróżne powinny być inwestycją na lata.

Rozmiar walizki podróżnej

Walizki podróżne przybierają różne rozmiary. Te najmniejsze mogą być traktowane jako bagaż podręczny. Również dzieci, zwykle od lat czterech, mogą mieć na pokładzie samolotu własny bagaż. Z myślą o nich powstają lekkie, kolorowe walizki dziecięce. Współczesne walizki zdecydowanie przestały przypominać sztywne kufry. Są to raczej pojemne, eleganckie torby, wyposażone w wytrzymałe kółka oraz wysuwaną, wygodną rączkę. Nawet te najmniejsze walizki można ciągnąć za sobą na kółkach, dzięki czemu podróżny nie nadweręża swoich sił.

Kupując walizkę podróżną powinniśmy mieć na uwadze jej przeznaczenie. Jeśli podróżujemy często, ale samotnie i wyjazdy są zaledwie kilkudniowe, lepiej, byśmy zdecydowali się na zakup wyjątkowo wytrzymałej walizki o niewielkiej pojemności. Jeśli natomiast wyjeżdżamy zaledwie raz czy dwa razy do roku i to całą rodziną (np. na długie wakacje) powinniśmy zaopatrzyć się w dużą walizkę, która z racji rzadszego użytkowania nie musi (ale oczywiście może) być towarem wysokiej jakości.

Walizki podróżne – najpopularniejsze rodzaje

Jeśli chodzi o kolorystykę, największą popularnością cieszą się walizki podróżne w kolorze czarnym. Czerń jest elegancka, niebrudząca i do wszystkiego pasuje, jednak właściciele czarnych walizek często mają problem z szybkim odnalezieniem bagażu na taśmie bagażowej, ponieważ większość walizek wygląda tak samo. Walizki w odważnych kolorach i wzorach znacznie szybciej zostają zauważone. Rozwiązaniem problemu mogą być kolorowe pokrowce na walizki, które nie tylko pomogą wyróżnić bagaż, ale też spełniają funkcję ochronną.

Walizki miękkie i twarde

Wyróżniamy walizki podróżne miękkie i twarde, kabinowe. Walizki miękkie zwykle wykonane są z kodury lub poliestru bądź też tkaniny typu RipStop. Mimo iż z nazwy są miękkie, w rzeczywistości chronią przewożone przedmioty równie dobrze jak walizki twarde. Warto zauważyć, że mają wzmocniony spód oraz boki, a wewnątrz znajdują się gumki lub pasy utrzymujące bagaż na miejscu. Miękkie walizki podróżne mają te zaletę, że na zewnątrz komory głównej może znajdować się szereg mniejszych przegródek, których próżno szukać w przypadku walizek kabinowych. Te ostatnie najczęściej wykonane są z tworzywa ABS lub poliwęglanu i niepowleczone żadnym materiałem. Zwykle taka walizka składa się z dwóch równych komór zamykanych zamkiem błyskawicznym. Jest odporna na zarysowania i pęknięcia oraz łatwa do utrzymania w czystości.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Torebki damskie

Kosmetyczka damska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments